INOVATIVNÍ HARDWARE PROJEKTY PŘEVÁDÍME DO REALITY

Nabízíme peníze, technologické zázemí
i know-how na vývoj prototypů.

Proč akcelerovat s PrusaLabem?

Pod záštitou Prusa Research od roku 2020 provozujeme jedinečný akcelerační program zaměřený na prototypování hardwaru a vývoj inovativních produktů. Mladým firmám poskytujeme neomezený přístup do hi-tech dílny, technologické poradenství, i finanční podporu v hodnotě statisíců korun s možností ucházet se o další investice po úspěšném zakončení vývojového běhu.
500 000 Kč
na materiál, vývoj
a finanční kompenzaci týmu
zapojení
26 expertů
na produktový vývoj, podnikové řízení, patentovou ochranu a další

Co od projektu očekáváme?

Komerční & škálovatelný hardware
Fyzický produkt vyrobíme či vylepšíme, otestujeme, iterujeme a odladíme tak, aby byl vhodný pro sériovou výrobu či vstup investičního kapitálu.
Proof of concept
Neočekáváme precizně zpracovanou technickou dokumentaci, ale důkaz, že projekt lze prakticky realizovat.
Přesun vývoje do PrusaLabu
Úzká spolupráce s našimi experty na produktový vývoj je klíčová. Takové nastavení nám totiž umožní plně využít agilního přístupu i špičkového vybavení dílny.
Intenzivní zapojení týmu
Od zakladatelů projektu požadujeme dostatečnou časovou dotaci, alespoň tři pracovní dny v týdnu. Pro usnadnění nabízíme individuální finanční kompenzaci.

Jak to probíhá?

1
Přihláška
Na začátku je detailně vyplněná přihláška (zasílat můžete průběžně).
2
Pre-akcelerace
Měsíc, kdy se oťukáme a nastavíme spolupráci.
3
Akcelerace
Jádro programu, během kterého společně vyvíjíme váš produkt.
4
Demo Day
Završení vývojového běhu. Prezentace projektu před investory.

Co říkají absolventi?

Účast v programu nám umožnila zmapovat výrobní proces, a vyvinout a otestovat řadu funkčních prototypů. Díky patnáctimilionové výstupní investici jsme navíc byli schopni přesunout celou výrobu do vlastních prostor.
Jiří Dužár
spoluzakladatel
Najednou jsme nemuseli řešit jak něco vyrobit, jak něco zaplatit, jak něco sehnat, ale mohli jsme se plně soustředit na vývoj a vylepšování našeho produktu. A byť jde o akcelerátor hardwarový, tak ostatní pilíře úspěšného startupu nebyly zanedbány.
Daniel Rychlý
spoluzakladatel
Nespornou výhodou při vývoji se pro nás stalo technologické zázemí PrusaLabu, kde jsme mohli nejen díky 3D tisku prototypovat a testovat různé varianty našeho řešení — vše na jednom místě, za pomoci expertů, a daleko rychleji a levněji než předtím.
Jan Sedláček
spoluzakladatel

Přihláška

Přihláška do PrusaLab hardware akcelerátoru má dvě části:
přihláškový formulář by měl jasně a stručně představit záměr projektu;
pitch (prezentace ve formátu .pdf), který vložíte do stejného formuláře, by pak měl sloužit jako samostatný nositel informací, na jehož základě budeme projekt posuzovat. Pro inspiraci sdílíme pitch Posedla, jednoho z předešlých akcelerovaných projektů.
Akcelerátor přihlášky (zima 2023)

Akcelerátor přihlášky (zima 2023)

Informace o projektu

Maximum file size: 146.8MB

Maximum file size: 146.8MB

Souhlasíte s přestěhováním vývoje projektu po dobu akcelerace do PrusaLabu (vizte Podmínky)?

Akcelerované projekty

FlockLock
Chytré známky pro skot. Sledují zdravotní stav, polohu a chrání.
Last Miles
Skládací kolečkové brusle, které se vejdou do jakéhokoliv batohu či tašky.
Goboline
Inovativní systém lineární světelné projekce pro obchody i skladiště.
Posedla
Cyklistická značka, která vyvíjí 3D tištěné sedlo na míru zákazníkovi.
Vanilla Robotics
Autonomní robotická platforma, která doručí balíček a přepraví osoby.
Audire Fluctus 2.0
Kinetické „zrcadlo“ s využitím magnetické kapaliny.

Partneři programu

Často kladené otázky

Pro každého, kdo chce inovativní hardwarový produkt rychle posunout do další fáze vývoje.

500 000 Kč na materiál, vývoj a finanční kompenzaci týmu. Zapojení více než 26 expertů (mistrů, mentorů). Dílnu vybavenou celou řadou strojů a nářadí pro rychlý vývoj produktů. Zázemí a jméno firmy Prusa Research. Prezentace produktu na Demo day (účast medií, partnerů a případných investorů). Propojení s průmyslovými partnery.

Projekt by ideálně měl mít minimálně proof-of-concept, tedy důkaz, že projekt lze prakticky realizovat. V rámci akcelerace se můžeme zaměřit na vývoj funkčního, případně i samotného předprodukčního prototypu.

Tým by před vstupem do programu měl mít pokryté počáteční fáze přípravy projektu, tzn. proof-of-concept, průzkum trhu a konkurence, představu o business plánu.

Je také nutné nejprve projít tzv. pre-akcelerační fází, během které společně s projektem vypracujeme detailní zadání pro samotnou akceleraci (dokument, který vytyčí, kam se budeme chtít s projektem dostat a jak toho dosáhneme). Zároveň se vzájemně seznámíme, sladíme si pracovní procesy našich týmů a nastavíme detaily samotné akcelerace. Fáze pre-akcelerace by měla zabrat dva až pět týdnů, záleží na náročnosti projektu.

Stručný seznam podmínek je dostupný zde.

Délka akcelerace je vždy nastavena podle potřeb projektu, standardně však nastavujeme cíle na tříměsíční intenzivní spolupráci.

Akcelerační program je časově intenzivní záležitostí. Jen tak můžeme dosáhnout velkých posunů ve vývoji za tak krátký čas.

Minimem pro úspěšnou spolupráci je časová dotace vedoucího projektu ve výši tří a více pracovních dnů v týdnu. Kromě vývoje se práce sestává z pravidelných statusů se všemi členy týmu. Od těch se očekává přítomnost při řešení konkrétních problémů týkající se jejich expertizy.

Pro usnadnění nabízíme v rámci uděleného rozpočtu možnost individuální finanční kompenzace.

Standardně vybíráme jeden projekt na kolo – abychom se projektu mohli dostatečně věnovat.

Zároveň si vyhrazujeme právo nevybrat žádný projekt.